Zpět do obchodu

Registrace

Litinová lavička Borovice 3P

Lavička Schonbrunn se třemi prkny na opěradle z tepelně upravené borovice.

7 099 Kč

Litinová lavička Borovice 3P

Lavička Schonbrunn se třemi prkny na opěradle z tepelně upravené borovice.

Lavička Borovice vychází z velice oblíbené litinové lavičky Schönbrunn 3P - 3P je označení počtu prken na opěradle. Litinové nohy lavičky/bočnice jsou odlity z šedé litiny (slitina železa a uhlíku s dalšími prvky). Její vlastnosti jsou ideální pro použití na venkovní vybavení měst a obcí. Označení lavičky Borovice nese z použité dřeviny. Ano, výdřeva lavečky je řešena tepelně modifikovanou finskou borovicí -ThermoWoodem. Výsledkem je krásná litinová lavička s životností několika desítek let bez použití nátěru. 

 

Technická specifikace lavičky                          

Délka prken: 1 500 nebo 1 900 mm (dle vašeho výběru)
Šířka prken: 92 mm
Tloušťka prken: 42 mm 
Výška sedací plochy: 450 mm                                     
Výška opěradla: 800 mm
Rozměr základny: 1 650 × 700 nebo 2 005 × 700 mm
Hmotnost: cca 50 Kg 
 

Povrchová úprava konstrukce

Litinové nohy lavičky jsou lakovány ekologickou práškovou barvou v libovolném odstínu. Prášek je nanášen elektrostaticky a následně vypalován ve speciální peci. Tato technologie je označována jako komaxit nebo také jako práškové lakování.

 

Povrchová úprava prken

Prkna lavičky jsou vyrobeny z tepelně upravené borovice (hnědo-šedý odstín), která se nemusí ošetřovat žádnými ochrannými prostředky. U materiálu se nesnižuje nikterak zásadně jeho životnost, avšak může dojít k povrchové změně (vznik trhlinek a změny odstínu - dřevo postupně chytne tzv. patinu). V případě potřeby nátěru, je možné použít např. oleje nebo lazury v různých odstínech. 
Jeho minimální životnost v exteriéru je 30 let.  
 

Výdřeva lavičky

Tepelně zpracované neboli modifikované finské dřevo ThermoWood je ideálně určeno pro použití v městském mobiliáři. Jedná se o nový druh materiálu s inovovanou vnitřní strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou. Tepelné zpracování dřeva ThermoWood funguje pouze za pomoci tepla a vodní páry a celý výrobní proces je naprosto ekologický. Tepelná úprava pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti. ThermoWood se vyrábí z finské borovice patentovaným způsobem ve speciálních sušících komorách při teplotním rozmezí 160 – 215 °C. 

Tepelná úprava mění fyzikální vlastnosti a vnitřní strukturu materiálu ThermoWood, který je schopen minimálně 30tileté životnosti bez nutnosti povrchové údržby, což je doloženo certifikátem KOMO nizozemské společnosti SKH a britským certifikátem BRE.

 

Obsah balení                           

2 × litinová noha
7 × dřevěné prkno
28 × šroub + matice + podložka
2 × ocelová výztuha
1 × montážní návod

Kategorie: MOBILIÁŘ
7 099 Kč
8 840 Kč Ušetříte 20 % 8 590 Kč včetně DPH
Zpět do obchodu