KONTAKTY

CHYTRY-REGION.CZ
Rosice 274,
538 34 Rosice u Chrasti
tel: +420 777 204 267
xjhm(a)seznam.cz
IČO:70159963
DIČ:CZ7905233138

Úvod » Stojany na kola

Stojany na kola

Stojany na jízdní kola

Cyklistika je stále oblíbenějším sportem. Někde můžete na kole jezdit celý rok, ale chcete také, aby tomu sloužilo i městské vybavení. Stojan na kola je naprostou nezbytností městského mobiliáře. Stojany na kola by měly být u obchodů, před restauracemi, u dětských hřišť či před veřejnými budovami. Záleží i na tom, aby měly takovou konstrukci, v níž se vám jízdní kolo nepoškodí či nepoškrábe. Stojany na kola musí být i na správném místě, chcete ho mít hned po ruce, a ne za rohem budovy, kam jdete.

Stojan na kola může mít různé provedení i tvar. Jsou stojany na kola betonové nebo kovové. Většinou jsou na 3 až 6 jízních kol, ale stojany lze zapojovat do řady či do několika řad za sebou. Společnost PROFIBA dodává stojany na jízdní kola, která se dají upevnit k podkladu nebo ke stěně, aby je neodnesli zloději. Další typy umožňují umístění kol z obou stran stojanu.
Kovové stojany na kola jsou většinou z trubkového profilu s dostatečným prostorem, aby se do nich mohla kola bez poškození snadno vložit a zase vyndat. Povrch je upraven žárovým zinkováním a je proto odolný vůči povětrnostním podmínkám i mechanickému poškození.