Úvod » Nabíječky baterií » Nabíječka baterií BluePower 12V/25A IP67-si, vodotěsná


        

Nabíječka baterií BluePower 12V/25A IP67-si, vodotěsná

skladem

 

Číslo produktu: 805
naše cena bez DPH: 4 888 Kč
naše cena s DPH (21 %):
5 915 Kč
Pro všechny modely nabíječek řady BluePower platí prodloužená záruka 5 let.

Nabíječka určená pro olověné (kyselé) akumulátory a Li-ion baterie.
 
Přípona Si v názvu označuje model s přítomností druhotného proudově omezeného výstupu, který je vždy aktivní pokud je nabíječka napájena na vstupu napětím v rozsahu 180 – 265 Vac. Výstup může být například využit jako ochrana k zabránění nastartování vozidla aniž by před tím byla nabíječka odpojena od zdroje proudu (funkce přerušeného startu).
 
Mechanicky nejodolnější nabíječka baterií na trhu vhodná do těch nejnáročnějších podmínek. Nabíječka je kompletně odolná proti průniku vody, nárazům s ochranou proti vzplanutí. Voda, olej nebo špína nepoškodí tuto mimořádně odolnou nabíječku baterií. Tělo nabíječky je z robustního hliníkového odlitku, elektronika je bezpečně zatavena.
 
Mimořádně vysoká účinnost
S účinností 92% a více jde o jednu z nejúčinnějších nabíječek na trhu s tři až čtyřikrát nižší produkcí tepla. Jakmile je baterie plně nabitá, spotřeba energie automaticky klesne na méně než jeden watt, což je pět až desetkrát méně než standard.
 
Automatické adaptivní a čtyřfázové nabíjení: rychlé nabíjení – absorpce – udržování – režim skladování. Nabíječka je vybavena mikroprocesorově řízeným adaptivním systémem nabíjení baterií. V každém okamžiku nabíjení je optimalizován vzájemný proud a napětí v závislosti na míře nabití baterie. Charakteristická je proměnlivá délka absorpce. Pokud je baterie jen mírně vybitá, absorpční čas trvá jen krátce, aby se zabránilo přebíjení. Pokud je baterie hluboce vybitá, absorpce trvá podstatně déle k zajištění kompletního a plného dobití.
 
Menší nároky na údržbu a zpomalení procesu stárnutí baterie zajišťuje režim skladování. Nabíječka tak může být k baterii připojena trvale. Po nabíjecí fázi absorpce nabíječka automaticky přechází do fáze udržování (snížení napětí) a pokud není následně baterie používána, přechází do poslední fáze skladování s poklesem napětí na 2,2 V/článek (13,2 V u 12 V baterie) k zabrání nežádoucího zplyňování elektrolytu a koroze kladných elektrod. Jednou týdně automaticky vzroste napětí na úroveň absorpce pro dosažení ekvalizace – zabránění rozvrstvení elektrolytu a sulfatace, což je hlavní příčina stárnutí baterie a snížení její kapacity.
 
Možnost přímého napájení spotřebičů bez baterie.
 
Ochrana proti přehřívání
Nabíječka může být použita v teplém prostředí jako jsou například dílny nebo strojovny s velkou produkcí tepla. Čím bude teplota vyšší, čím nižší bude nabíjecí proud, ale proces nabíjení nikdy neselže až do teploty 60 °C.
 
Dvě LED diody indikující provozní stav:
Žlutá LED dioda: rychlé blikání – rychlé nabíjení, pomalé blikání – absorpční nabíjení, trvalé svícení – udržování v nabitém stavu, nesvítí – režim skladování
Zelená LED dioda: svítí – nabíječka je napájení, nesvítí – nabíječka je odpojena od zdroje proudu 
 
 

Technická data:
Vstupní napětí: 180 – 265 V střídavé napětí (AC) nebo 250 – 350 V stejnosměrné napětí (DC)
Výstupní napětí: 12 (DC)
Frekvence: 45 – 65 Hz
Maximální nabíjecí proud: 25 A
Počet výstupů (nabíjených baterií): 1
Charakter nabíjení: adaptivní čtyřstupňový
Napětí absorpčního nabíjení: 14,4 V
Napětí udržovacího nabíjení: 13,7 V
Účinnost nabíjení: 92%
Spotřeba energie bez zátěže: 0,5 W
Ochrany: přepólovaní výstupu (přítomna pojistka), zkrat na výstupu, přehřátí
Rozsah provozních teplot: od – 20 do + 60 °C (plnohodnotný výstup do + 40 °C)
Typy baterií: olověné a Li-iontové
Rozsah kapacity baterií: 14 – 225 Ah
Vlhkost: do 100 %
Materiál krytu: hliník
Barva: modrá (RAL 5012)
Výstup na baterii: černý a červený kabel v délce 1,5 m
230 V AC vstup do nabíječky: 1,5 m kabel s klasickou zástrčkou CEE7/7 (Schuko)
Stupeň krytí: IP 67 (Zařízení je zcela prachotěsné a je chráněno před dotyk jakýmkoli předmětem. Chráněno proti ponoření do vody po dobu 30 minut do hloubky jeden metr.)
Hmotnost: 2,4 kg
Rozměry (výška x šířka x délka): 65 x 99 x 219 mm

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.